Platba

Spôsoby platby

V našom obchode vám ponúkame široký výber platobných možností, ktoré sa líšia v závislosti od krajiny. Štandardne môžete v každom obchode platiť prostredníctvom platby vopred a služby PayPal alebo kreditnou kartou. Na to, aby ste mohli používať platobné metódy špecifické pre jednotlivé krajiny, prejdite na expondo obchod konkrétnej krajiny.

 

PayPal

Na to, aby ste mohli používať PayPal, si musíte v spoločnosti zriadiť virtuálny účet. Bankové údaje sa ukladajú centrálne a nemusia byť zadávané osobitne pri každom nákupe. Platby cez PayPal budú okamžite pripísané na účet príjemcu platby, vďaka čomu sa eliminuje štandardný čas, kým banka uskutoční prevod platby. To urýchľuje spracovanie platieb a skracuje čas dodania tovaru.

V prípade, že si v našom obchode zvolíte ako spôsob platby službu PayPal, budete presmerovaní na platobnú bránu PayPal. Tam sa prihlásite pomocou vašich prihlasovacích údajov pre PayPal (e-mailová adresa a heslo) a potvrdíte splatnú sumu. Potom budete automaticky presmerovaní späť do nášho obchodu.

 

Kreditná karta (Visa /Mastercard)

Kreditná karta je karta na platenie za tovary a služby, ktorú môžete používať na celom svete. Vydávajú ju banky v spolupráci s organizáciami pre kreditné karty – MasterCard alebo Visa. V našom obchode môžete pohodlne platiť kreditnou kartou Visa alebo MasterCard. V takom prípade budete presmerovaní na formulár, kde môžete zadať údaje o karte – meno držiteľa karty, číslo kreditnej karty, dátum skončenia platnosti karty a kontrolný verifikačný kód/CVC (umiestnený na zadnej strane karty).

 

Informácie pre vašu bezpečnosť:

Pri platbe kreditnou kartou na internete treba dbať na to, že pri transakciách, ktoré sú vykonávané online, nikdy nesmiete zadávať PIN kód, ale iba kontrolný verifikačný kód kreditnej karty. PIN kód, ktorým je opatrená aj kreditná karta, je určený len na výbery v bankomatoch a nesmie byť postúpený žiadnej inej osobe. Kým PIN nie je na karte zobrazený, kód CVC musí byť vytlačený na zadnej strane karty a pri transakciách na internete sa musí zadávať spolu s číslom karty, aby sa zaručilo, že osoba platiaca kartou jej jej skutočným vlastníkom. Na webových stránkach, na ktorých často platíte kreditnou kartou, si môžete uložiť číslo karty a dobu platnosti prostredníctvom takzvaných súborov cookie, no CVC kód sa v zásade neukladá a musí sa opakovane uvádzať pri každej novej transakcii. To predstavuje bezpečnostné opatrenie a zabraňuje zneužitiu údajov o kreditnej karte. Okrem toho sa vždy uistite, že pri platbe vznikne medzi vami a obchodom zabezpečené spojenie. V danom prípade sa musí v poli webovej adresy nachádzať "https://" namiesto "http://" a musí tam byť viditeľný malý zámok. Len v takom prípade je spojenie dostatočne šifrované.

 

Platba vopred

Platba vopred je platobná podmienka, ktorá predstavuje zaplatenie kúpnej ceny zo strany zákazníka predtým, ako predajca začne s vybavovaním zmluvnej dodávky tovaru. Vo všeobecnosti sa pri platbe vopred jedná o platbu bankovým prevodom. V prípade, že ste si objednali tovar, dostanete prostredníctvom e-mailu informácie o faktúre, v ktorých sú uvedené detaily týkajúce sa platby a dôležité informácie týkajúce sa účtu. Tovar bude odoslaný až po obdržaní fakturovanej sumy.

 

Amazon Pay

Amazon Pay vám umožňuje jednoduché a rýchle nakupovanie v našom obchode. Pri nákupemôžete používať vaše údaje uložené na portáli Amazon.de bez toho, aby ste nám ich museli sprostredkovať. Dokonca nie je potrebné opakovane zadávať dodaciu adresu. Jednoducho sa prihláste s vašimi obvyklými používateľskými údajmi na portáli Amazon a vyberte si, na ktorú adresu má byť zakúpený tovar odoslaný. Účet Amazon Pay bol pre vás vytvorený automaticky v prípade, že už máte vytvorené zákaznícky účet na portáli Amazon.de. Môžete zaplatiť ihneď prostredníctvom uloženého spôsobu platby, a to buď bankovým inkasom alebo kreditnou kartou. Ďalšou výhodou je, že pri platení so službou Amazon Pay si môžete užívať rozsiahlu ochranu zákazníka vďaka záruke od A po Z od Amazonu.

 

Naposledy pozerané