Výpredaj

Položka: EX10021238

|

Model: S-ALU 200

Zváračka na hliník - TIG AC/DC - 200 A - digitálna - MMA - Pulz

519,00 € 679,00 €
Cena vrátane DPH

Ihneď k odoslaniu,

dodacia lehota cca 2 – 6 dní

100 % bezpečná platba

Vážení zákazníci, u niektorých popisov našich produktov sa jedná o strojový preklad z češtiny. Ospravedlňujeme sa za prípadné chyby v preklade. Ďakujeme za pochopenie.
  • výkon – zváranie pomocou metód MIG/MAG, TIG Liftarc a MMA do 200 A
  • precíznosť – ideálna pre hliník vďaka TIG AC a pulzným funkciám
  • flexibilita – rozsiahle možnosti zvárania s TIG AC/DC, MMA AC/DC a funkciou Puls
  • moderná technológia – IGBT invertor s funkciou 2T/4T a vysokofrekvenčným zapaľovaním
  • prehľadnosť – digitálny ovládací panel s otočným ovládaním a LED displejom

POPIS PRODUKTU

Zváračka na hliník s AC/DC pre TIG a elektródové zváranie

S digitálnym zváracím strojom na hliník S-ALU 200 značky Stamos Power² je zváranie TIG jednosmerným (DC) a striedavým prúdom (AC) jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. Na prehľadnom ovládacom paneli môžete presne nastaviť všetky zváracie parametre a hodnoty. Moderný IGBT invertor uľahčuje prepínanie medzi metódami zvárania TIG DC, TIG AC a MMA, čo vám umožní zvárať prúdom až 200 A pre väčšinu kovov a za rôznych podmienok.

S pulznou funkciou a striedavým prúdom hravo zvaríte aj hliník

Nastavenie všetkých parametrov je obzvlášť jednoduché vďaka prehľadnému ovládaciemu panelu. Otočný regulátor a tlačidlá na výber funkcií a predvolieb sú ľahko prístupné a ovládateľné, a to dokonca aj vo zváracích rukaviciach. Intuitívna navigácia v menu umožňuje jednoduché nastavenie parametrov zvárania, ako je pulzná frekvencia, doba dofuku plynu alebo zvárací prúd. Všetky zvolené hodnoty sa zobrazujú na LED displeji a sú jasne viditeľné.

U zváračky je k dispozícii TIG zváranie pomocou AC/DC, takže môžete pracovať s jednosmerným alebo striedavým prúdom v závislosti od kovu. Striedavý prúd (AC) je vhodný na zváranie ľahkých kovov, ako je hliník alebo titán. TIG zváračka používa jednosmerný prúd (DC), ktorý je ideálny na zváranie robustnejších kovov ako je oceľ, ušľachtilá oceľ, meď alebo mosadz.

Pulzná funkcia je obzvlášť užitočná pri zváraní tenkých hliníkových plechov. Oblúk je možné stabilizovať aj za ťažkých podmienok, pretože pulznú frekvenciu je možné regulovať až do 200 Hz. Pre stabilné výsledky a lepší čistiaci účinok pri vysokofrekvenčnom zváraní, napríklad pri eloxovaných hliníkových plechoch, je možné nastaviť frekvenciu striedavého prúdu v rozmedzí 0,5 až 200 Hz.

Moderný IGBT invertor zaujme precíznou implementáciou zvolených zváracích parametrov a umožňuje tak dokonalé zvary. Okrem toho je pre zváračku charakteristické ľahké prepínanie medzi typickými zváracími TIG funkciami a jednoduché prepínanie medzi 2/4taktným zváraním. Zvárací oblúk sa aktivuje spoľahlivým vysokofrekvenčným zapaľovaním (HF).

Na zváranie elektródou (MMA) nie je potrebný žiadny ďalší plyn, takže ho možno používať aj vonku, a to aj pri silnom vetre. Zváračka generuje veľmi stabilný prúd s jednosmerným alebo striedavým prúdom, pri ktorom je bezpečne udržiavané napätie. To umožňuje dosiahnuť veľmi dobré výsledky zvárania s veľkým množstvom kovov.

Elektródová zváračka disponuje funkciou Hot start, ktorá krátko po začatí zvárania automaticky dodáva vyšší zvárací prúd. Prostredníctvom tohto "horúceho štartu" je zvarový spoj optimálne zahrievaný, aby sa elektróda nelepila a od prvej chvíle bolo možné zaistiť stabilné a čisté zváranie.

Ďalšiu podporu pri optimalizovaní zváracích výsledkov zaisťujú funkcie Arc Force a Anti Stick. Pomocou Arc Force je možné tiež regulovať elektrický oblúk a prispôsobiť na zváraný materiál a požadovanú hrúbku zvaru. Funkcia Anti Stick zabraňuje prehriatiu a prilepeniu elektródy k zváranému materiálu prostredníctvom vypnutia zváracieho prúdu. Vďaka súčtu týchto vlastností je táto zváračka všestranným pomocníkom na spracovanie kovu, pri opravách a renovačných prácach.

MMA svorka poníma elektródy s priemerom do 5 mm. Metódou MMA je možné zvárať oceľ, železo, liatinu, nikel či meď. S týmto zváracím strojom je možné jednoducho vykonávať inštalácie a údržbu zábradlia, schodísk, brán a dverí, kontajnerov alebo iných zariadení vyrobených z kovu. Výkonné vzduchové chladenie a ochrana proti prehriatiu zváračky, ktorá sa zobrazuje na LED displeji, zaručujú dlhodobé bezpečné fungovanie a dlhú životnosť. Rukoväť uľahčuje prepravu zariadenia, hadice a káble dodávané v dĺžkach 3 až 4 m umožňujú maximálnu voľnosť pohybu pri zváraní.

TECHNICKÉ DETAILY